Če mi sledite že nekaj časa, veste, da vsake toliko časa ozaveščam tudi o pomeni zdrave prehrane in športa, še posebej za otroke. Sicer to malo niha glede na življenjsko situacijo, v kateri sem v tistem trenutku – zadnja leta recimo redno hodim v fitnes, razen zadnje tri mesece, ko sem bila zaradi utrujenosti in slabosti v nosečnosti čisto onesposobljena. Pri nas doma tudi spodbujamo otroke k športnim dejavnostim po njihovem izboru – z namenom, da se preizkusijo v različnih športih in najdejo nekaj, v čemer se najdejo in uživajo. Ne nujno z namenom profesionalne vadbe, ampak predvsem zato, da jim je šport blizu že od malega in jih bo tako spremljal tudi v odraslost ter se nekako prelil v dolgoročno bolj zdrav življenjski slog. Zato tudi živimo na vasi ter imamo po novem tudi psa. 😀
Redno gibanje in športno udejstvovanje prineseta otrokom in mladim ugodne vplive na različnih področjih. Ugoden vpliv ima tako na izgradnjo in ohranjanje zdravih kosti, mišic, sklepov, kot tudi na telesno težo. Pripomore tudi k boljši telesni koordinaciji, pripomore pa tudi pri preprečevanju in obvladovanju depresije in anksioznosti. Otrokom daje prostor in možnost za izražanje, grajenje samozavesti, izkušnjo delovanja v skupini, ustvarjanje medsebojnih odnosov ter konec koncev doživeti svoje prve uspehe ali neuspehe ter se z njimi tudi soočiti. Gibanje in šport tudi pomagata pri tem, da se otroci izognejo tobaku, alkoholu, drogam ter ‘slabi družbi’. Ti vzorci, ki jih pridobimo v otroštvu in najstniškem obdobju, lahko pomagajo izgraditi podlago za ukvarjanje s športom ter na splošno bolj zdravemu življenjskemu slogu v odrasli dobi.
Glede na to, kaj kažejo statistike za naše otroke, predvsem v obdobju po koroni, je po mojem mnenju izjemno pomembno, da se podpre vsaka pobuda, projekt, povezan s športom in zdravo prehrano za otroke in najstnike.
Zato z vami delim projekt Šport mladim, ki deluje pod okriljem NLB. Namen projekta je, da po vseh slovenskih regijah spodbujajo mlade h gibanju in bolj zdravemu načinu življenja, pri tem pa sodelujejo s športnimi klubi v lokalnem okolju.
Na leto tako (finančno) podprejo več kot 30 športnih klubov, ki se ukvarjajo z najrazličnejšimi športi – lahko je to nogomet, rokomet, smučanje, namizni tenis, odbojka, smučarski tek, smučarski skoki in drugo.
Klub/mladi športniki se lahko prijavijo za podporo na tejle povezavi. Prijave zbirajo do 30. septembra. Če torej vaš otrok trenira v klubu ali pa v lokalnem okolju poznate koga, ki bi mu ta informacija prav, jo le delite z njim.
Res da si je treba za prijavo vzeti nekaj časa, dodatna sredstva za športno spodbudo naših otrok pa po mojem povsod pridejo prav in naredijo vsaj majhno pozitivno spremembo prav v vsakem lokalnem okolju.
Objava je nastala v sodelovanju z NLB d.d.