Zadnjič se nam je zgodila ena zanimiva prigoda. Vozimo se v avtu, nakaj meni nič, tebi nič, začne Ronja jokat, da jo nekaj moti. Ni znala čisto dobro povedat, kaj naj bi to bilo. Nakar čez nekaj časa neha. In spet začne. Nič mi ni bilo jasno, kaj se dogaja. Čez nekaj časa pa sem le poštekala, da se začne jokat in pritoževat točno takrat, ko ji začne sijat sonce v oči – in ker smo bili v avtu in vozili po ovinkih, to seveda ni bilo ves čas, ampak le pod določenimi koti. Zanimivo, ne? Ampak nikakor pa ni znala tega ubesediti in povedati, kaj jo pravzaprav moti.
Zato sem toliko bolj z veseljem sprejela povabilo Optike Oblak, da vam v sodelovanju z njimi malo predstavim otroška sončna očala in njihove prednosti. Dejstvo je, da jih nosijo manj, kot odrasli, so pa še vedno v nekaterih primerih nepogrešljivi – v avtu, na snegu, ob morju. Otroke namreč sonce moti ravno tako, kot odrasle, le povedati tega ne znajo – saj ponavadi niti ne vedo, da je to problem. Podobna situacija se je pojavila sredi zime, ko smo se družinsko odpravili v sredogorje – od sonca so bili otroci čisto zaslepljeni, pa je Sara ravno enkrat pojamrala, da se ji zelo blešči, da komaj gleda (in hoče domov).
Naša otroška očala smo šli izbrat kar v optiko v center Ljubljane, tako da so lahko vsi trije otroci sami preizkusili, katera očala jim najbolje ustrezajo in stojijo na nosu. No, pa so jim seveda najbolj všeč. (Namig: ROZA!!! 😀 )
Pri izbiri v optiki sta nam pomagala Monika in Marko – in zagotavljam vam, da bo izkušnja res prijetna, ne glede na koga od njiju naletite. (Ja – potrpežljivosti – tudi za otroke, jima ne manjka.)
Ronja je izbrala očala Cebe, ki so ji na nosu najbolje stala in obstala – pri tako majhnih otrocih, ki se ogromno gibajo je namreč res bistveno, da jim očala ne padajo dol, ali pa lezejo z noska. Itak so najbolj kul, ker so pač roza, meni pa je všeč, da so zaradi posebne gume praktično nezlomljiva, zaradi posebnega dizajna ročk pa se na obraz zelo lepo fiksirajo.
Sara je izbrala očala znamke Julbo, ki je sicer najbolj poznana po modelih očal za čisto majhne otroke, Sara ima pa že tistega, za malo večje. Res ji lepo stojijo na obrazu in prav rada jih nosi. Model za majhne otroke je imela že pri dveh letih, potem pa smo jih na žalost vmes kar malo založili.
Ravno zaradi tega, ker sta zdaj posebej pozorni vsaka na svoja očalca in za to, da so ali na nosu ali lepo pospravljena v etuiju, je bila dejanska izkušnja v optiki tudi tako dragocena – ker sta bili vključeni v cel proces izbire ter vsaka lahko izbrali tudi svoj (roza in vijolčen 😀 ) etui, z njimi ravnata zelo skrbno in odgovorno. Se mi zdi, da skoraj malo bolj, kot če ne bi šli skozi cel proces. Pa zgledi tudi vlečejo – se vidi, da se mala noro zgleduje po Sari, ki pa je za svoja leta že skoraj malo preveč odgovorna.
Bistveno je, da so očala, ki jih izberemo za svoje otroke, kakovostne izdelave – cene pa pravzaprav niti niso tako visoke. Z nekakovostnimi stekli, ki prepuščajo škodljive žarke, lahko (ponavadi nevede) naredimo celo več škode, kot koristi. Zato sem jaz osebno res pristaš tega, da imamo kakovostna očala – ali pa jih raje sploh nimamo. Seveda moramo biti pozorni tudi na to, da otroci z njimi lepo ravnajo, da se ne popraskajo in so čista, sicer spet – jih otroci ne bodo marali nositi, ker bodo skozi videli slabše. Otroci se z njimi boljše počutijo, se jim ne blešči v soncu in snegu, z njimi pa tudi ohranjamo zdrav in dolgotrajen vid.
Tule si lahko pogledate široko ponudbo otroških sončnih očal, ki jih najdete v Optiki Oblak. Ker vedo, da včasih enostavno časovno ne znese fizičen obisk trgovine, sploh v tem posebnem času, pa so za vas na voljo tudi v njihovi spletni trgovini.