A že komaj čakate dopust? Mogoče ste celo že bili. Naši plani za letos so v tem trenutku še vedno malo zmedeni. Ker večinoma kampiramo, lahko gremo kadarkoli kamorkoli, zato sem se že pripravila na to, da lahko v vsakem hipu spakiramo vso našo kamp opremo in samo gremo.
Med drugim sem dopolnila tudi našo mini potovalno lekarno. Brez katerih petih stvari nikoli ne gremo na dopust?
- Sončna krema
Po mojem se vse mamice strinjamo, da je to poleti nepogrešljivo. Sicer se v veliki večini soncu izogibamo. Če se le da, se zaščitimo s pokrivali in oblekami, kdaj pa enostavno ne gre. Po navadi imam v torbi kakšno naravno verzijo krem za otroke, ter ‘običajne’ za odrasle, ker drugače lahko na račun krem bankrotiram.
- Sredstvo proti insektom
V kampu, pa tudi zvečer ob morju brez tega enostavno ne gre! Za otroke izbiram bolj naravna sredstva, za odrasle pa močnejša. Razni zvarki z eteričnimi olji se pri nas žal niso obnesli, čeprav sem imela kar nekaj inspiracije za mešanje doma. 😀 Na srečo nas ponavadi vsaj v šotoru komarji pustijo pri miru, če smo pri zapiranju mrež dovolj dosledni.
- Aloe vera
V primeru, da pride do kakršnega koli draženja kože, jo je fino imet vedno pri roki. Glede na to, da večinoma kampiramo, smo ves čas izpostavljeni vremenu (sonce) ter raznim insektom ter zagotovo pokasiramo kakšen pik.
- Termometer
Samo enkrat sem se znašla sredi počitniškega kompleksa brez termometra in tega si res ne želim nikoli več. Doma mi je zagotovo lažje, če ima otrok vročino, tudi preverjam ne, kako je visoka. Na dopustu pa je včasih nujno hitro oceniti resnost situacije, saj je včasih dostop do zdravnika otežen oz. traja dlje časa.
- Sredstva proti bolečinam in za zniževanje vročine
Nihče si ne želi na dopustu trpeti bolečin. Spet – samo enkrat se nam je do zdaj zgodilo, da je Sara zbolela. Od takrat naprej je neko protibolečinsko sredstvo vedno z nami, tako za odrasle, kot za otroke.
- Probiotiki Waya
Ker smo ponavadi na naših dopustih res aktivni, je tudi naša prehrana malo bolj neredna. Poleg tega zna kakšnega otroka zvit tudi ‘potovalna zaprtost’, če veste kaj mislim – se zgodi, da enostavno ne morejo iti na WC, ki ga ne poznajo. Hkrati smo na javnih WC-jih in ob zgolj osnovni higieni v naravi lahko izpostavljeni tudi kakšnemu virusu ali bakteriji več, kot običajno.
Zaradi zgoraj navedenih razlogov so za nas na dopustih že nekaj časa nepogrešljivi probiotiki Waya. Že kakšen teden pred dopustom otrokom začnem dajati probiotike WAYA v kapljicah, za naju dva pa imam vedno na zalogi probiotike WAYA Forte v kapsulah, jemljemo pa jih tudi ves čas dopusta. Otroci jih imajo radi, Ronja je vsakič, ko njeno flaško potegnem na plano, čisto navdušena. 😀 S probiotiki pa nudimo podporo tudi našim imunskim sistemom in imamo tako manj možnosti, da kdo na dopustu zboli.
To se nam zadnja leta res super obnese, težav s prebavo ali boleznimi na potovanjih nimamo skoraj nič.
Upam, da sem vam vsaj malo olajšala pakiranje vaše mini potovalne lekarne. Sicer raje prisegam na ‘manj je več’, sploh zato, ker je pravi izziv spakirat 3 otroke, 2 odrasla, vso kamp prtljago, pa še kakšno kolo za povrh, v karavan s trugo. Pa vendar nam je do sedaj še vsako leto uspelo, da smo se kljub temu, da smo imeli s sabo le najnujnejše, imeli super. 😉
Vesela sem, ker sem ambasadorka probiotikov Waya. Za več informacij o načinu delovanja probiotikov obiščite njihovo spletno stran. Probiotike Waya lahko kupite v najbližji lekarni, kjer se o njihovi uporabi posvetujte s strokovnjakom. Kako so nam pomagali pri boleznih skozi leto, pa najdeš tukaj.
komentarja 2
Nina
Vse od naštetega, ampak NUJNO potreben je še CLARITIN.
Lp
Mateja Tamše
Sploh ni slaba ideja. Bomo vključili še to! 🙂